dlaSchroniska.pl

Zadanie: Zakomunikowanie o problemach schronisk i prostym narzędziu, jakim jest platforma www.dlaSchroniska.pl, która pozwala skutecznie im pomagać. Zaznaczenie, że placówki te mają ściśle określone potrzeby, a przekazywane dary powinny na nie odpowiadać. Pokazanie, że wspieranie ich nie musi być trudne, czasochłonne ani kosztowne.

Działania: Aktywna komunikacja z mediami lokalnymi, branżowymi i ogólnopolskimi. Docieranie do dziennikarzy poprzez kontakty bezpośrednie, spotkania prasowe oraz kreatywne wysyłki fizyczne. Informowanie o akcji również w kanałach social media, poprzez dedykowany jej profilu na Facebooku oraz Instagramie, a także przez pozyskanych Ambasadorów – popularnych artystów i blogerów (m.in. Klaudia Halejcio, Honorata Skarbek – Honey, Karolina Gliniecka – Charlize Mystery, Marta Wierzbicka, Barbara Kurdej-Szatan). Przygotowanie koncepcji i produkcja filmu promującego akcję dlaSchroniska.pl: https://youtu.be/n7mYYA4BkzY. Patronat honorowy nad inicjatywą objęli przedstawiciele władz samorządowych.

Efekty: Do akcji dołączyło prawie 30 schronisk z całej Polski, a ich liczba cały czas wzrasta. Wartość zebranych dla zwierzaków darów przekroczyła 500 tys. zł. Inicjatywę wspiera ponad 20 Ambasadorów. O dlaSchroniska.pl informowały liczne media, m.in. Dzień Dobry TVN, TVP, RMF FM, Metro, Gazeta Wyborcza, Onet.pl, Super Express, Fakt i wiele innych. Łącznie w prasie, radiu, telewizji i na portalach internetowych ukazało się do tej pory ponad 250 publikacji.

 

Grupa Płodni.com