Merlin.pl

Zadanie: Zakomunikowanie mieszkańcom Poznania faktu, że jeden z najstarszych i największych sklepów internetowych – Merlin.pl – przeniósł swoją siedzibę z Warszawy do Poznania. Wymyślenie takiego sposobu komunikacji, aby informacja ta dotarła nie tylko do osób interesujących się biznesem i e-commerce, ale także do pozostałych mieszkańców stolicy Wielkopolski.

Działanie: Organizacja ambientu w przestrzeni miejskiej, który skupiał uwagę przechodniów. W kilka słonecznych dni na przystankach autobusowych w miejscach, gdzie poznaniacy na chwilę przystają, siadają na ławkach etc. pojawiły się specjalnie przygotowane, obrandowane, mobilne regały. Każdy mógł do nich podejść, przejrzeć książki i komiksy czekając na autobus lub tramwaj i sprawdzić, jakie pozycje to aktualne bestsellery. Nad przebiegiem akcji czuwali hości i hostessy przebrani za postacie z książek i bajek. Rozdawali oni także przechodniom zniżki na zakupy w Merlin.pl.

Efekt: Setki rozdanych zniżek i promocji, publikacje dotyczące akcji we wszystkich najważniejszych mediach lokalnych. Wzbudzenie ciekawości mieszkańców Poznania i pokazanie nowej marki na lokalnym rynku w zupełnie innym świetle. Bardzo pozytywny odzew ze strony poznaniaków, a także fanpage’y miejskich.

Grupa Płodni.com