FACTORY – wsparcie PR wiosennej kampanii

Zadanie: Wsparcie wiosennej kampanii centrum outletowego FACTORY Poznań i jednocześnie zainicjowanie kontaktu z mediami i blogerami w imieniu marki w związku z rozpoczęciem prowadzenia dla niej długofalowych działań PR.

Działania: By w niestandardowy sposób poinformować dziennikarzy oraz blogerów o starcie wiosennej kampanii FACTORY Poznań, w pierwszym etapie działań skierowaliśmy do nich kreatywną wysyłkę fizyczną. W każdej przesyłce wśród kwiatów ukryliśmy zaprojektowane specjalnie na tę okazję plakaty i pocztówki z hasłami nawiązującymi do mody i smart shoppingu, który jest główną ideą przyświecającą strategii komunikacji tej marki. Mediom dostarczyliśmy w ten sposób również pakiet materiałów prasowych, a następnie reprezentowaliśmy Klienta w bezpośrednich kontaktach z dziennikarzami. Z dwójką blogerów z Poznania – Daisyline.pl oraz Czastentlemanow.pl – nawiązaliśmy również bliższą współpracę, w ramach której odwiedzili oni FACTORY Poznań i z asortymentu zlokalizowanych w tym centrum handlowych sklepów wybrali swoje ulubione wiosenne klasyki modowe, które zaprezentowali na swoich blogach i w social media. By dodatkowo zwiększyć zaangażowanie czytelników, przeprowadziliśmy też dla nich konkursy.

Efekty: Prowadzone przez nas działania PR wokół wiosennej kampanii FACTORY Poznań zaowocowały nie tylko licznymi publikacjami, ale przede wszystkim nawiązaniem w imieniu tej marki wielu cennych relacji w zarówno z dziennikarzami, jak i blogerami, które cały czas pielęgnujemy i rozwijamy, realizując dla FACTORY kolejne aktywności na wielu polach public relations.

Grupa Płodni.com